GT400P10M
GT400P10M Goford Semiconductor
GOFORD-GT400P10M.pdf
Виробник: Goford Semiconductor
Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 106W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3073 pF @ 50 V
на замовлення 1600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 106W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3073 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT400P10M GT400P10M Виробник : Goford Semiconductor GOFORD-GT400P10M.pdf Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs (Max): ±20V
на замовлення 800 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
FET Type: P-Channel
Vgs (Max): ±20V
Мінімальне замовлення: 3
GT400P10M Виробник : GOFORD Semiconductor GOFORD-GT400P10M.pdf GT400P10M
GT400P10M Виробник : GOFORD SEMICONDUCTOR GOFORD-GT400P10M.pdf Category: SMD P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; SGT; unipolar; -100V; -35A; 106W; TO263
Case: TO263
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: SGT
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -100V
Drain current: -35A
Gate charge: 46nC
Power dissipation: 106W
Gate-source voltage: ±20V