GT400P10T
GT400P10T Goford Semiconductor
GOFORD-GT400P10T.pdf
Виробник: Goford Semiconductor
Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 106W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3223 pF @ 50 V
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 106W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3223 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT400P10T GT400P10T Виробник : Goford Semiconductor GOFORD-GT400P10T.pdf Description: MOSFET P-CH 100V 35A TO-220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
FET Type: P-Channel
Vgs (Max): ±20V
на замовлення 20 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
GT400P10T Виробник : GOFORD Semiconductor GOFORD-GT400P10T.pdf GT400P10T
GT400P10T Виробник : GOFORD SEMICONDUCTOR GOFORD-GT400P10T.pdf Category: THT P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; SGT; unipolar; -100V; -35A; 106W; TO220
Case: TO220
Kind of channel: enhancement
Mounting: THT
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: SGT
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -100V
Drain current: -35A
Gate charge: 46nC
Power dissipation: 106W
Gate-source voltage: ±20V