GT750P10K
GT750P10K Goford Semiconductor
GT750P10K.pdf
Виробник: Goford Semiconductor
Description: MOSFET P-CH 100V 24A 79W TO-252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 79W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1940 pF @ 50 V
на замовлення 2500 шт:
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 24A 79W TO-252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 79W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1940 pF @ 50 V.
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 75mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
товару немає в наявності
GT750P10K Виробник : GOFORD SEMICONDUCTOR GT750P10K.pdf Category: SMD P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; SGT; unipolar; -100V; -24A; 79W; TO252
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: SGT
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -100V
Drain current: -24A
Gate charge: 29nC
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 79W