GT750P10M
GT750P10M Goford Semiconductor
GT750P10M.pdf
Виробник: Goford Semiconductor
Description: MOSFET P-CH 100V 24A TO-263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 65mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 79W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1902 pF @ 50 V
на замовлення 3200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 24A TO-263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 65mOhm @ 20A, 10V, Power Dissipation (Max): 79W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1902 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT750P10M GT750P10M Виробник : Goford Semiconductor GT750P10M.pdf Description: MOSFET P-CH 100V 24A TO-263
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V
на замовлення 768 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V
товару немає в наявності
GT750P10M Виробник : GOFORD SEMICONDUCTOR GT750P10M.pdf Category: SMD P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; SGT; unipolar; -100V; -24A; 79W; TO263
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: SGT
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -100V
Drain current: -24A
Gate charge: 29nC
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 79W