GT8E-12DP-DS
GT8E-12DP-DS Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=GT8E&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49379_en
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.387" (9.83mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.387" (9.83mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Інші пропозиції GT8E-12DP-DS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GT8E-12DP-DS GT8E-12DP-DS Виробник : Hirose Connector GT8E_catalog-939506.pdf Automotive Connectors CONN HDR 2MM 12POS VERT PCB TIN