Продукція > METCAL > GT90-HP-T4
GT90-HP-T4
GT90-HP-T4 METCAL
3123069.pdf
Виробник: METCAL
Description: METCAL - GT90-HP-T4 - Lötstation, 450°C, 90W, 240V, Produktreihe GT, EU/UK
tariffCode: 85151100
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Versorgungsspannung, V AC: 240V
Heiztemperatur, max.: 450°C
euEccn: NLR
Netzsteckertyp: EU, UK
isCanonical: Y
Ausgangsleistung: 90W
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: GT
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Soldering stations, Description: Station: soldering; Station power: 90W; 200÷450°C; ESD, Kind of display used: LCD 2,5", Type of station: soldering, Temperature control: digital; with push-buttons, Kind of heating element: electromagnetic, Version: ESD, Connectors for the country: Europe; Great Britain, Station functions: hibernation mode; password lockout function; stand-by, Interface: USB, Caution!: Tips must be ordered separately, Device dimensions: 110x125x160mm, Temperature stability: ±1.1°C, Station power: 90W, Soldering iron temperature range: 200...450°C, Station supply voltage: 100/240V AC, Standard equipment: soldering iron GT-HPHC-T4UF; soldering tips not included; stand GT-WS; Tip removal Pad, Soldering equipment features: digital temperature calibration; easy tip replacement; high temperature stability; memory for 3 temperature settings; possibility of connecting to a fume extractor; possibility to change stand-by temperature; possibility to change time needed to start stand-by or hibernation; selection between °C and °F; tip replacement in hot state.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Station: soldering; Station power: 90W; 200÷450°C; ESD
Kind of display used: LCD 2,5"
Type of station: soldering
Temperature control: digital; with push-buttons
Kind of heating element: electromagnetic
Version: ESD
Connectors for the country: Europe; Great Britain
Station functions: hibernation mode; password lockout function; stand-by
Interface: USB
Caution!: Tips must be ordered separately
Device dimensions: 110x125x160mm
Temperature stability: ±1.1°C
Station power: 90W
Soldering iron temperature range: 200...450°C
Station supply voltage: 100/240V AC
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Box
Type: Soldering
Includes: Handle
Control/Display Type: No Display
Number of Channels: 1
на замовлення 14 шт:
GT90-HP-T4 GT90-HP-T4 Виробник : Metcal GT90-Technical-Data-Sheet-En.pdf Soldering & Desoldering Stations 90W T4 SYSTEM, (STN,ADPT,HP-T4UF,WS), GT