HBG-100-24B
HBG-100-24B MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf HBG-100(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 14.4÷24VDC; 4A; 90÷305VAC; IP67
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 96W
Output voltage: 14.4...24V DC
Output current: 4A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: Ø130x66.5mm
Manufacturer series: HBG B
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...60°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 90.5%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 96W; 14.4÷24VDC; 4A; 90÷305VAC; IP67, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 96W, Output voltage: 14.4...24V DC, Output current: 4A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: Ø130x66.5mm, Manufacturer series: HBG B, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...60°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 90.5%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-100-24B HBG-100-24B Виробник : MEAN WELL HBG-100-spec.pdf LED Power Supplies 96W 24V 4A CC IP67 W/Cable
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HBG-100-24B HBG-100-24B Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 14.4-24V 4A
Features: OCP, OTP, OVP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.12" Dia x 2.62" H (130.0mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 9 шт:
HBG-100-24B HBG-100-24B Виробник : MEAN WELL HBG-100-SPEC.PDF AC/DC, 96W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/4А, -40...+85 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-100-24B HBG-100-24B Виробник : MEAN WELL HBG-100-SPEC.PDF AC/DC, 96W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/4А, -40...+85 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт