HBG-100-48
HBG-100-48 MEAN WELL
HBG-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HBG-100-48 - LED-Treiber, 96 W, 48 V, 2 A, Konstantstrom, 90 V
Ausgangsspannung, max.: 48
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, max.: 305
Ausgangsleistung, max.: 96
Zulassungen des Netzteils: -
Ausgangsstrom: 2
Eingangsspannung, min.: 90
Produktpalette: HBG-100
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28.8-48V 2A, Features: OCP, OTP, OVP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.12" Dia x 2.62" H (130.0mm x 66.5mm), Voltage - Output: 28.8 ~ 48V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 91%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 96 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-100-48 HBG-100-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-100-spec.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 28.8-48V 2A
Features: OCP, OTP, OVP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.12" Dia x 2.62" H (130.0mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 28.8 ~ 48V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 91%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 21 шт:
Кількість Ціна
HBG-100-48 HBG-100-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hbg-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 96W Single 5-Pin
на замовлення 55 шт:
Мінімальне замовлення: 3
HBG-100-48 HBG-100-48 Виробник : MEAN WELL HBG-100-spec.pdf LED Power Supplies 96W 48V 2A CC IP67 W/Cable
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
HBG-100-48 HBG-100-48 Виробник : MEAN WELL HBG-100-SPEC.PDF AC/DC, 96W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 48V/2А, -40...+85 C, IP67 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-100-48 HBG-100-48 Виробник : MEAN WELL HBG-100-SPEC.PDF AC/DC, 96W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 48V/2А, -40...+85 C, IP67 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт