Продукція > MEAN WELL > HBG-160-24AB
HBG-160-24AB
HBG-160-24AB MEAN WELL
HBG-100(DA)-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 156W; 24VDC; 3900÷6500mA; 90÷305VAC
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Lead length: 0.2m; 0.3m
Operating temperature: -40...85°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Manufacturer series: HBG-160
Body dimensions: Ø151.68x66.5mm
Number of outputs: 1
Output current: 3.9...6.5A
Operating modes: constant current; constant voltage
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Output voltage: 24V DC
Power: 156W
Efficiency: 92%
IP rating: IP65
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 156W; 24VDC; 3900÷6500mA; 90÷305VAC, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Lead length: 0.2m; 0.3m, Operating temperature: -40...85°C, Additional functions: active PFC; adjustable output current level; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Manufacturer series: HBG-160, Body dimensions: Ø151.68x66.5mm, Number of outputs: 1, Output current: 3.9...6.5A, Operating modes: constant current; constant voltage, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP, Output voltage: 24V DC, Power: 156W, Efficiency: 92%, IP rating: IP65, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Інші пропозиції HBG-160-24AB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-160-24AB Виробник : MEAN WELL LED Power Supplies 156W 24V 6.5A CC+CV W/CableIP65 Io adj w/pot + 3in1 dimming