HBG-160-24B
HBG-160-24B MEAN WELL USA Inc.
HBG-160-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DVR CC/CV ACDC 14.4-24V 6.5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Ratings: IP67
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 6.5A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 156 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 13 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 156W; 24VDC; 6.5A; 90÷305VAC; IP67, Application: LED, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Output voltage: 24V DC, Body dimensions: Ø151.68x66.5mm, Operating temperature: -40...60°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 92%, Type of power supply: switching, Caution!: rated parameters obtained at full load, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Output current: 6.5A, Kind of power supply: LED, IP rating: IP67, Power: 156W, Manufacturer series: HBG B, Electrical connection: wires, Operating modes: constant current; constant voltage.
Інші пропозиції HBG-160-24B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-160-24B HBG-160-24B Виробник : MEAN WELL HBG-160-spec.pdf AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/6.5А, -40...+85 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-160-24B HBG-160-24B Виробник : MEAN WELL HBG-160-spec.pdf AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/6.5А, -40...+85 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-160-24B HBG-160-24B Виробник : MEAN WELL HBG-160-spec.pdf LED Power Supplies 156W 24V 6.5A IP67 CC adj by cable
Description: Power supply: switching; LED; 156W; 24VDC; 6.5A; 90÷305VAC; IP67
Application: LED
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Output voltage: 24V DC
Body dimensions: Ø151.68x66.5mm
Operating temperature: -40...60°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 92%
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Output current: 6.5A
Kind of power supply: LED
IP rating: IP67
Power: 156W