HBG-160-36AB MEAN WELL USA Inc.
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: PWR SUPP, BATT & COND
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 36V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CE, EAC, ENEC, TUV
Ratings: IP65
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4.4A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 160 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Написати відгук
Description: PWR SUPP, BATT & COND, Packaging: Bulk, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm), Voltage - Output: 36V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CE, EAC, ENEC, TUV, Ratings: IP65, Efficiency: 92%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 4.4A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 160 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV.