Продукція > MEAN WELL > HBG-160P-60A
HBG-160P-60A
HBG-160P-60A MEAN WELL
HBG-160P-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/2.6А, -40...+45 C, PCB Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
Написати відгук
Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Tray, Size / Dimension: 4.91" Dia x 1.34" H (124.6mm x 34.0mm), Voltage - Output: 36 ~ 60V, Type: Constant Current, Voltage, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 93.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2.6A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 156 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції HBG-160P-60A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-160P-60A HBG-160P-60A Виробник : MEAN WELL HBG-160P-SPEC.PDF AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/2.6А, -40...+45 C, PCB Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-160P-60A HBG-160P-60A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-160P-spec.pdf Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Tray
Size / Dimension: 4.91" Dia x 1.34" H (124.6mm x 34.0mm)
Voltage - Output: 36 ~ 60V
Type: Constant Current, Voltage
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 93.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.6A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 156 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
HBG-160P-60A Виробник : MEAN WELL HBG-160P(DA)-SPEC-1292177.pdf LED Power Supplies 156W 60V 2.6A CV+CC Adj W/Pot