Продукція > MEAN WELL > HBG-160P-60DA
HBG-160P-60DA
HBG-160P-60DA MEAN WELL
HBG-160P(DA)-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; DALI; 96W; 36÷60VDC; 1000÷1600mA
Operating modes: constant current; constant voltage
Communictions protocol: DALI
IP rating: IP00
Kind of case: PCB
Application: LED
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -40...45°C
Body dimensions: Ø104x34mm
Lead length: 0.3m
Output current: 1...1.6A
Number of outputs: 1
Output voltage: 36...60V DC
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Power: 96W
Efficiency: 91.5%
Manufacturer series: HBG-P
Additional functions: active PFC; PWM controlled dimming function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; DALI; 96W; 36÷60VDC; 1000÷1600mA, Operating modes: constant current; constant voltage, Communictions protocol: DALI, IP rating: IP00, Kind of case: PCB, Application: LED, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Operating temperature: -40...45°C, Body dimensions: Ø104x34mm, Lead length: 0.3m, Output current: 1...1.6A, Number of outputs: 1, Output voltage: 36...60V DC, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Power: 96W, Efficiency: 91.5%, Manufacturer series: HBG-P, Additional functions: active PFC; PWM controlled dimming function, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP.
Інші пропозиції HBG-160P-60DA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-160P-60DA HBG-160P-60DA Виробник : MEAN WELL HBG-160P-SPEC.PDF AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/2.6А, -40...+45 C, PCB, DALI dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-160P-60DA HBG-160P-60DA Виробник : MEAN WELL HBG-160P-SPEC.PDF AC/DC, 156W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/2.6А, -40...+45 C, PCB, DALI dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
HBG-160P-60DA HBG-160P-60DA Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-160P-spec.pdf Description: LED DRIVER CC 160W
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.91" Dia x 1.34" H (124.6mm x 34.0mm)
Voltage - Output: 21.6 ~ 36V
Type: Constant Current, Voltage
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.6A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 156 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
HBG-160P-60DA HBG-160P-60DA Виробник : MEAN WELL HBG-160P-spec.pdf LED Power Supplies 156W 60V 2.6A CC+CV DALI