HBG-200-36
HBG-200-36 MEAN WELL
HBG-200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HBG-200-36 - LED-Treiber, 198 W, 36 VDC, 5.5 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 36VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 5.5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: HBG-200
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 198W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 5.5A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm), Voltage - Output: 21.6 ~ 36V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 92%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 5.5A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 198 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-200-36 HBG-200-36 Виробник : MEAN WELL HBG-200-spec.pdf LED Power Supplies 198W 36V 5.5A Io fixed CV+CC
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HBG-200-36 HBG-200-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-200-spec.pdf Description: LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 5.5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 21.6 ~ 36V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5.5A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 198 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 12 шт:
HBG-200-36 HBG-200-36 Виробник : MEAN WELL HBG-200%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 198W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 36V/5.5А, -40...+85 C, IP67 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-200-36 HBG-200-36 Виробник : MEAN WELL HBG-200%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 198W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 36V/5.5А, -40...+85 C, IP67 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт