Продукція > MEAN WELL > HBG-200-60DA
HBG-200-60DA
HBG-200-60DA MEAN WELL
HBG-200%28DA%29-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
AC/DC, 198W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/3.3А, -40...+85 C, IP67, DALI dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; DALI; 198W; 60VDC; 3.3A; 90÷305VAC, Operating modes: constant current; constant voltage, Communictions protocol: DALI, IP rating: IP67, Application: LED, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: Ø151.68x66.5mm, Lead length: 0.3m, Output current: 3.3A, Number of outputs: 1, Output voltage: 60V DC, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Power: 198W, Efficiency: 93.5%, Manufacturer series: HBG-200, Additional functions: active PFC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP.
Інші пропозиції HBG-200-60DA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-200-60DA HBG-200-60DA Виробник : MEAN WELL HBG-200%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 198W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/3.3А, -40...+85 C, IP67, DALI dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-200-60DA HBG-200-60DA Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-200-spec.pdf Description: LED DRIVER CC 200W
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 60V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 93.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3.3A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 198 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
HBG-200-60DA HBG-200-60DA Виробник : MEAN WELL HBG-200-spec.pdf LED Power Supplies 198W 60V 3.3A DALI CC+CV
Description: Power supply: switching; LED; DALI; 198W; 60VDC; 3.3A; 90÷305VAC
Operating modes: constant current; constant voltage
Communictions protocol: DALI
IP rating: IP67
Application: LED
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: Ø151.68x66.5mm
Lead length: 0.3m
Output current: 3.3A
Number of outputs: 1
Output voltage: 60V DC
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Power: 198W
Efficiency: 93.5%