HBG-240-24
HBG-240-24 MEAN WELL
2867364.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HBG-240-24 - LED-Treiber, 240 W, 24 VDC, 10 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 10A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: HBG-240
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 240W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 10A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 7.54" Dia x 2.72" H (191.5mm x 69.0mm), Voltage - Output: 14.4 ~ 24V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 92.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 240 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції HBG-240-24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240-24 HBG-240-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hbg-240-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 240W Single 5-Pin
товару немає в наявності
HBG-240-24 HBG-240-24 Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/10А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-240-24 HBG-240-24 Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/10А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
HBG-240-24 HBG-240-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240-spec.pdf Description: LED DVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 10A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.54" Dia x 2.72" H (191.5mm x 69.0mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 92.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
HBG-240-24 HBG-240-24 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714245_1-2552214.pdf LED Power Supplies 240W 24V 10A CC IP67 W/Cable