Продукція > MEAN WELL > HBG-240-24AB
HBG-240-24AB
HBG-240-24AB MEAN WELL
HBG-100(DA)-spec.pdf HBG-240-SPEC.PDF Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 240W; 24VDC; 6000÷10000mA; 90÷305VAC
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -40...75°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Manufacturer series: HBG-240
Body dimensions: Ø191.5x69mm
Number of outputs: 1
Output current: 6...10A
Operating modes: constant current; constant voltage
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 240W
Efficiency: 92.5%
IP rating: IP65
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 240W; 24VDC; 6000÷10000mA; 90÷305VAC, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -40...75°C, Additional functions: active PFC; adjustable output current level; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: wires, Manufacturer series: HBG-240, Body dimensions: Ø191.5x69mm, Number of outputs: 1, Output current: 6...10A, Operating modes: constant current; constant voltage, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Output voltage: 24V DC, Power: 240W, Efficiency: 92.5%, IP rating: IP65, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Інші пропозиції HBG-240-24AB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240-24AB HBG-240-24AB Виробник : Mean-Well USA, Inc. hbg-240-spec.pdf 240W Constant Voltage, Constant Current LED Driver
товару немає в наявності
HBG-240-24AB HBG-240-24AB Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240-spec.pdf Description: LED DRIVER CC 240W
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 3.60" Dia x 2.72" H (91.5mm x 69.0mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Ratings: IP65
Efficiency: 92.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
HBG-240-24AB HBG-240-24AB Виробник : MEAN WELL HBG-240-spec.pdf LED Power Supplies 240W 24V 10A CC+CV W/CableIP65 Io adj w/pot + 3in1 dimming