HBG-240-24B
HBG-240-24B MEAN WELL
HBG-240-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 240W; 24VDC; 10A; 90÷305VAC; IP67
Output current: 10A
Operating temperature: -40...60°C
Application: LED
Kind of power supply: LED
Caution!: rated parameters obtained at full load
IP rating: IP67
Manufacturer series: HBG B
Electrical connection: wires
Type of power supply: switching
Operating modes: constant current; constant voltage
Body dimensions: Ø191.5x69mm
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Output voltage: 24V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Efficiency: 92.5%
Power: 240W
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 240W; 24VDC; 10A; 90÷305VAC; IP67, Output current: 10A, Operating temperature: -40...60°C, Application: LED, Kind of power supply: LED, Caution!: rated parameters obtained at full load, IP rating: IP67, Manufacturer series: HBG B, Electrical connection: wires, Type of power supply: switching, Operating modes: constant current; constant voltage, Body dimensions: Ø191.5x69mm, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Output voltage: 24V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Efficiency: 92.5%, Power: 240W, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240-24B HBG-240-24B Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240-spec.pdf Description: LED DVR CC/CV AC/DC 14.4-24V 10A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.54" Dia x 2.72" H (191.5mm x 69.0mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 92.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HBG-240-24B HBG-240-24B Виробник : Mean-Well USA, Inc. hbg-240-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 240W Single 7-Pin
товару немає в наявності
HBG-240-24B HBG-240-24B Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/10А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-240-24B HBG-240-24B Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/10А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HBG-240-24B HBG-240-24B Виробник : MEAN WELL HBG-240-spec.pdf LED Power Supplies 240W 24V 10A CC IP67 W/Cable