HBG-240-48A
HBG-240-48A MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf HBG-240-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 240W; 48VDC; 3÷5A; 90÷305VAC; IP65
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 240W
Output voltage: 48V DC
Output current: 3...5A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP65
Body dimensions: Ø191.5x69mm
Manufacturer series: HBG-240
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...60°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; adjustable output current level
Efficiency: 93%
Operating modes: constant current; constant voltage
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 84 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 240W; 48VDC; 3÷5A; 90÷305VAC; IP65, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 240W, Output voltage: 48V DC, Output current: 3...5A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP65, Body dimensions: Ø191.5x69mm, Manufacturer series: HBG-240, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...60°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output current level, Efficiency: 93%, Operating modes: constant current; constant voltage, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240-48A HBG-240-48A Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0011714245_1-2552214.pdf LED Power Supplies 240W 48V 5A CC IP65 W/Potentiometer
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HBG-240-48A HBG-240-48A Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 48V/5А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP65 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-240-48A HBG-240-48A Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 48V/5А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-240-48A HBG-240-48A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240-spec.pdf Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 28.8-48V 5A