HBG-240-60
HBG-240-60 MEAN WELL
HBG-240-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HBG-240-60 - LED-Treiber, 240 W, 60 VDC, 4 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 90 V
tariffCode: 85044082
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 60VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 4A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: HBG-240
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 240W
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 4A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 7.54" Dia x 2.72" H (191.5mm x 69.0mm), Voltage - Output: 36 ~ 60V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 93%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 240 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240-60 HBG-240-60 Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240-spec.pdf Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 4A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 7.54" Dia x 2.72" H (191.5mm x 69.0mm)
Voltage - Output: 36 ~ 60V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 93%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 3 шт:
Кількість Ціна
HBG-240-60 HBG-240-60 Виробник : MEAN WELL HBG-240-spec.pdf LED Power Supplies 240W 60V 4A CC IP67 W/Cable
на замовлення 5 шт:
HBG-240-60 HBG-240-60 Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/4.0А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-240-60 HBG-240-60 Виробник : MEAN WELL HBG-240%28DA%29-spec.pdf AC/DC, 240W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 60V/4.0А, розміри 191.5x69 мм, -40...+75 C, IP67 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт