HBG-60-1050
HBG-60-1050 MEAN WELL USA Inc.
HBG-60-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 37-55V 1.05A
Features: OCP, OTP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.33" Dia x 2.26" H (110.0mm x 57.5mm)
Voltage - Output: 37 ~ 55V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 58 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 66 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 37-55V 1.05A, Features: OCP, OTP, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.33" Dia x 2.26" H (110.0mm x 57.5mm), Voltage - Output: 37 ~ 55V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.05A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 58 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-60-1050 HBG-60-1050 Виробник : MEAN WELL 2682088.pdf Description: MEAN WELL - HBG-60-1050 - LED-Treiber, 57.75 W, 55 VDC, 1.05 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 55VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: HBG-60
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 57.75W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
Кількість Ціна
HBG-60-1050 HBG-60-1050 Виробник : MEAN WELL HBG-60-spec.pdf AC/DC, 57.75W, Вхід: 90-295VAC/127-417VDC, Вихід: 680-1050mA/37...55V, розміри 110x60.5 мм, -40...+85 С, plastic case Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-60-1050 HBG-60-1050 Виробник : MEAN WELL HBG-60-spec.pdf AC/DC, 57.75W, Вхід: 90-295VAC/127-417VDC, Вихід: 680-1050mA/37...55V, розміри 110x60.5 мм, -40...+85 С, plastic case Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-60-1050 HBG-60-1050 Виробник : MEAN WELL HBG-60-spec.pdf LED Power Supplies 57.75W 1050mA 37-55V CC LED PS enclosed