Продукція > MEAN WELL > HBG-60-1050P
HBG-60-1050P
HBG-60-1050P MEAN WELL
HBG-60P.pdf
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 57.75W 1050mA 37-55V CC LED PS PCB type
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 37-55V 1.05A, Features: OCP, OTP, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.90" Dia x 1.02" H (99.0mm x 26.0mm), Voltage - Output: 37 ~ 55V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 295VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.05A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 58 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-60-1050P HBG-60-1050P Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-60P.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 37-55V 1.05A
Features: OCP, OTP
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.90" Dia x 1.02" H (99.0mm x 26.0mm)
Voltage - Output: 37 ~ 55V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 295VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 58 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HBG-60-1050P HBG-60-1050P Виробник : MEAN WELL HBG-60P.pdf Description: MEAN WELL - HBG-60-1050P - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 57.75 W, 55 V, 1.05 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 55V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 295V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: HBG-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 57.75W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
HBG-60-1050P HBG-60-1050P Виробник : MEAN WELL HBG-60-P-spec.pdf AC/DC, 57.75W, Вхід: 90-295VAC/127-417VDC, Вихід: 680-1050mA/37...55V, розміри 99x26 мм, -40...+70 С, PCB type Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HBG-60-1050P HBG-60-1050P Виробник : MEAN WELL HBG-60-P-spec.pdf AC/DC, 57.75W, Вхід: 90-295VAC/127-417VDC, Вихід: 680-1050mA/37...55V, розміри 99x26 мм, -40...+70 С, PCB type Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт