HCF216J47RJ
HCF216J47RJ CGS - TE CONNECTIVITY
3100499.pdf
Виробник: CGS - TE CONNECTIVITY
Description: CGS - TE CONNECTIVITY - HCF216J47RJ - RES, 47R, 5%, 200W, WIREWOUND
tariffCode: 0
Produkthöhe: 15mm
rohsCompliant: YES
Widerstandstechnologie: Wirewound
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Widerstandsmontage: Chassis Mount
Qualifikation: -
Nennleistung: 200W
Widerstandstyp: High Power
Widerstand: 47ohm
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: 0
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: 5%
Widerstandsanschlüsse: Radial Leaded
Temperaturkoeffizient: 200ppm/C
Produktlänge: 216mm
euEccn: NLR
Produktpalette: HCF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 1.1kV
Betriebstemperatur, max.: 275°C
Produktbreite: 0
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: CGS - TE CONNECTIVITY - HCF216J47RJ - RES, 47R, 5%, 200W, WIREWOUND, tariffCode: 0, Produkthöhe: 15mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Wirewound, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Chassis Mount, Qualifikation: -, Nennleistung: 200W, Widerstandstyp: High Power, Widerstand: 47ohm, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: 0, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: 5%, Widerstandsanschlüsse: Radial Leaded, Temperaturkoeffizient: 200ppm/C, Produktlänge: 216mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HCF Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 1.1kV, Betriebstemperatur, max.: 275°C, Produktbreite: 0, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (14-Jun-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HCF216J47RJ HCF216J47RJ Виробник : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773309-3&DocType=DS&DocLang=English Description: HCF216 200W 47R 5% LEAD
Power (Watts): 200W
Tolerance: ±5%
Packaging: Box
Package / Case: Module
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 8.504" L x 2.992" W (216.00mm x 76.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: 275°C
Mounting Feature: Screw Holes
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 47 Ohms
на замовлення 9 шт:
Кількість Ціна
HCF216J47RJ HCF216J47RJ Виробник : TE Connectivity / Holsworthy ENG_DS_1773309_3_B-1958234.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount HCF216 200W 47R 5% LEAD