HCP10DTD1S04
HCP10DTD1S04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
product-2439028-5.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 190gf
Pretravel: 0.110" (2.8mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.039" (1.0mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 190gf, Pretravel: 0.110" (2.8mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.039" (1.0mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Voltage Rating - AC: 125 V.