HCP10DTD5L04
HCP10DTD5L04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
product-2-2439028-3.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 170gf
Pretravel: 0.106" (2.7mm)
Differential Travel: 0.018" (0.45mm)
Overtravel: 0.045" (1.1mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Mechanical Life: 10,000,000 Cycles
Electrical Life: 10,000 Cycles
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 170gf, Pretravel: 0.106" (2.7mm), Differential Travel: 0.018" (0.45mm), Overtravel: 0.045" (1.1mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Mechanical Life: 10,000,000 Cycles, Electrical Life: 10,000 Cycles.