HCP16DTD0L04
HCP16DTD0L04 TE Connectivity / Alcoswitch
ENG_DS_ALCOSWITCH_HCP_SERIES_3-3219355.pdf
Виробник: TE Connectivity / Alcoswitch
Basic / Snap Action Switches HCP16A, Lgt Force,0.187 Term. No LVR
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HCP16A, LGT FORCE,0.187 TERM. NO, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 16A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 150gf, Pretravel: 0.075" (1.9mm), Differential Travel: 0.016" (0.4mm), Overtravel: 0.039" (1.0mm), Operating Position: 0.579" (14.7mm), Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 150gf
Pretravel: 0.075" (1.9mm)
Differential Travel: 0.016" (0.4mm)
Overtravel: 0.039" (1.0mm)
Operating Position: 0.579" (14.7mm)
Voltage Rating - AC: 125 V