HCP20DTD2H04
HCP20DTD2H04 TE Connectivity / Alcoswitch
ENG_DS_ALCOSWITCH_HCP_SERIES_3-3219355.pdf
Виробник: TE Connectivity / Alcoswitch
Basic / Snap Action Switches HCP20A, Hvy Force, 0.187 Term. Norm. LVR
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HCP20A, HVY FORCE, 0.187 TERM. N, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 20A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 160gf, Pretravel: 0.234" (5.9mm), Differential Travel: 0.040" (1.0mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 20A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 160gf
Pretravel: 0.234" (5.9mm)
Differential Travel: 0.040" (1.0mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Voltage Rating - AC: 125 V