Продукція > MEAN WELL > HEP-1000-100
HEP-1000-100
HEP-1000-100 MEAN WELL
search.aspx?prod=HEP-1000
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 1000W 100V 10A PMBus
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-1000-100 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 250 bis 431VDC, ITE, 1 Ausgänge, 1 kW, 100 VDC, 10 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-1000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 100VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-1000-100 HEP-1000-100 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=HEP-1000 Description: AC/DC CONVERTER 100V 1000W
Packaging: Box
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, PFC, PMBus™, Remote On/Off
Size / Dimension: 12.20" L x 5.67" W x 1.91" H (310.0mm x 144.0mm x 48.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 205 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 96%
Voltage - Output 1: 100V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 10 A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-1000-100 HEP-1000-100 Виробник : MEAN WELL 3111181.pdf Description: MEAN WELL - HEP-1000-100 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 250 bis 431VDC, ITE, 1 Ausgänge, 1 kW, 100 VDC, 10 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 100VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
HEP-1000-100 HEP-1000-100 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 100V 10A 1000W
товару немає в наявності
HEP-1000-100 HEP-1000-100 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1000W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 100V/10А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-1000-100 HEP-1000-100 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1000W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 100V/10А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт