HEP-1000-24
HEP-1000-24 MEAN WELL USA Inc.
HEP-1000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Packaging: Box
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, PFC, PMBus™, Remote On/Off
Size / Dimension: 12.20" L x 5.67" W x 1.91" H (310.0mm x 144.0mm x 48.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 205 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 42 A
на замовлення 33 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-1000-24 - AC/DC-Netzteil (PSU), gehäust, 250 bis 431V DC, ITE, 1 Ausgang, 1.008kW, 24V DC, 42A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-1000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 42A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.008kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-1000-24 HEP-1000-24 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf Switching Power Supplies 1008W 24V 42A PMBus
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-1000-24 HEP-1000-24 Виробник : MEAN WELL 3677017.pdf Description: MEAN WELL - HEP-1000-24 - AC/DC-Netzteil (PSU), gehäust, 250 bis 431V DC, ITE, 1 Ausgang, 1.008kW, 24V DC, 42A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 42A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.008kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
HEP-1000-24 HEP-1000-24 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 24V/42А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
HEP-1000-24 HEP-1000-24 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 24V/42А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт