HEP-1000-48
HEP-1000-48 MEAN WELL
3111181.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HEP-1000-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 250 bis 431VDC, ITE, 1 Ausgänge, 1.008 kW, 48 VDC, 21 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 305V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 21A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.008kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-1000-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 250 bis 431VDC, ITE, 1 Ausgänge, 1.008 kW, 48 VDC, 21 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 305V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-1000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 21A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.008kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-1000-48 HEP-1000-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=HEP-1000 Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, PFC, PMBus™, Remote On/Off
Packaging: Box
Size / Dimension: 12.20" L x 5.67" W x 1.91" H (310.0mm x 144.0mm x 48.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 205 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 96%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 21 A
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
HEP-1000-48 HEP-1000-48 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=HEP-1000 Switching Power Supplies 1008W 48V 21A PMBus
на замовлення 13 шт:
HEP-1000-48 HEP-1000-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep-1000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 21A 1000W
товару немає в наявності
HEP-1000-48 HEP-1000-48 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 48V/21А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-1000-48 HEP-1000-48 Виробник : MEAN WELL HEP-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 48V/21А, розміри 310х144х48.5 мм, -40...+70 C, 10G Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт