HEP-150-15A
HEP-150-15A MEAN WELL
HEP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 15VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 150W
Output voltage: 15V DC
Output current: 6...10A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 228x68x38.8mm
Manufacturer series: HEP-150
Operating temperature: -55...70°C
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 92%
Kind of case: 994D
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 13.5...17V DC
Lead length: 0.3m
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 15VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 150W, Output voltage: 15V DC, Output current: 6...10A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 228x68x38.8mm, Manufacturer series: HEP-150, Operating temperature: -55...70°C, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 92%, Kind of case: 994D, Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 13.5...17V DC, Lead length: 0.3m.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-150-15A HEP-150-15A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 10 A
Кількість Ціна
HEP-150-15A HEP-150-15A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 150W 15V 10A IP65 W/ PFC Enclosed
на замовлення 9 шт:
HEP-150-15A HEP-150-15A Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep-150-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 10A 150W 5-Pin
на замовлення 11 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
HEP-150-15A HEP-150-15A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 15V/10А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-150-15A HEP-150-15A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 15V/10А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт