HEP-150-24A
HEP-150-24A MEAN WELL
HEP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 151.2W; 24VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 151.2W
Output voltage: 24V DC
Output current: 3.8...6.3A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 228x68x38.8mm
Manufacturer series: HEP-150
Operating temperature: -55...70°C
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93%
Kind of case: 994D
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 22...27V DC
Lead length: 0.3m
на замовлення 17 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-150-24A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 VDC, 6.3 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 305V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-150 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 151.2W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-150-24A HEP-150-24A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 151W
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 6.3 A
на замовлення 134 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-150-24A HEP-150-24A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf Switching Power Supplies 151.2W 24V 6.3A IP65 W/PFC
на замовлення 64 шт:
HEP-150-24A HEP-150-24A Виробник : MEAN WELL 2547972.pdf Description: MEAN WELL - HEP-150-24A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 VDC, 6.3 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 305V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 151.2W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 70 шт:
HEP-150-24A HEP-150-24A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-150-24A HEP-150-24A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт