HEP-150-36A
HEP-150-36A MEAN WELL
HEP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 151.2W; 36VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 151.2W
Output voltage: 36V DC
Output current: 2.5...4.2A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 228x68x38.8mm
Manufacturer series: HEP-150
Operating temperature: -55...70°C
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93.5%
Kind of case: 994D
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 33...40V DC
Lead length: 0.3m
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 151.2W; 36VDC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for building in; modular, Power: 151.2W, Output voltage: 36V DC, Output current: 2.5...4.2A, Number of outputs: 1, Body dimensions: 228x68x38.8mm, Manufacturer series: HEP-150, Operating temperature: -55...70°C, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 93.5%, Kind of case: 994D, Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Caution!: rated parameters obtained at full load, Output voltage range: 33...40V DC, Lead length: 0.3m.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-150-36A HEP-150-36A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf Switching Power Supplies 151.2W 36V 4.2A IP65 W/PFC Enclosed
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-150-36A HEP-150-36A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 151W
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 4.2 A