HEP-150-48A
HEP-150-48A MEAN WELL USA Inc.
HEP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 154W
Power (Watts): 154W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 3.2 A
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-150-48A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 153.6 W, 48 VDC, 3.2 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 305V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-150 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 153.6W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-150-48A HEP-150-48A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf Switching Power Supplies 153.6W 48V 3.2A IP65 W/PFC Enclosed
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-150-48A HEP-150-48A Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep150spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 3.2A 153.6W 5-Pin
на замовлення 153 шт:
Мінімальне замовлення: 2
HEP-150-48A HEP-150-48A Виробник : MEAN WELL 2547972.pdf Description: MEAN WELL - HEP-150-48A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 153.6 W, 48 VDC, 3.2 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 305V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 153.6W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
товару немає в наявності
HEP-150-48A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 153.6W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 48V/3.2А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-150-48A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf AC/DC, 153.6W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 48V/3.2А, розміри 228х68х38.8 мм, -55...+70 C, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт