HEP-150-54A
HEP-150-54A MEAN WELL USA Inc.
HEP-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 54V 151W
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 54V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 2.8 A
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 54V 151W, Power (Watts): 151W, Features: Adjustable Output, IP65, PFC, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 54V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Current - Output 1: 2.8 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-150-54A HEP-150-54A Виробник : MEAN WELL HEP-150-spec.pdf Switching Power Supplies 151.2W 54V 2.8A IP65 W/PFC Enclosed