HEP-185-36A
HEP-185-36A MEAN WELL
HEP-185-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - HEP-185-36A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 187.2 W, 36 VDC, 5.2 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 305V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 305V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-185 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 187.2W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-185-36A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 187.2 W, 36 VDC, 5.2 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 305V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 305V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-185 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.2A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 187.2W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-185-36A HEP-185-36A Виробник : MEAN WELL HEP-185-spec.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 187.2W; 36VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 187.2W
Output voltage: 36V DC
Output current: 2.6...5.2A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 228x68x38.8mm
Manufacturer series: HEP-185
Operating temperature: -55...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93.5%
Kind of case: 994D
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 33...40V DC
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-185-36A HEP-185-36A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-185-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 187W
Packaging: Box
Power (Watts): 187W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 5.2 A
на замовлення 9 шт:
HEP-185-36A HEP-185-36A Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep185spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 5.2A 187.2W 5-Pin
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
HEP-185-36A HEP-185-36A Виробник : MEAN WELL HEP-185-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 187.2W 36V 5.2A IP65 W/PFC Enclosed