HEP-2300-55H
HEP-2300-55H MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=HEP-2300
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 55V 2.64KW
Power (Watts): 2.3kW
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, IP66, IP67, PFC, PMBus™, Remote On/Off
Packaging: Box
Size / Dimension: 14.76" L x 11.02" W x 3.46" H (375.0mm x 280.0mm x 88.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 250 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 95.5%
Voltage - Output 1: 55V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 6 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 48 A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 55V 2.64KW, Power (Watts): 2.3kW, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, IP66, IP67, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Packaging: Box, Size / Dimension: 14.76" L x 11.02" W x 3.46" H (375.0mm x 280.0mm x 88.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 250 ~ 431 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA, Efficiency: 95.5%, Voltage - Output 1: 55V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 6 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 48 A.
Інші пропозиції HEP-2300-55H
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-2300-55H HEP-2300-55H Виробник : MEAN WELL HEP-2300-spec.pdf AC/DC, 2300W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 55V/41.8А, розміри 375х280х88 мм, -40...+70 C, harness connector type Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
HEP-2300-55H HEP-2300-55H Виробник : MEAN WELL HEP-2300-spec.pdf AC/DC, 2300W, Вхід: 90-305 VAC/250-431 VDC, Вихід: 55V/41.8А, розміри 375х280х88 мм, -40...+70 C, harness connector type Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт