HEP-320-36A
HEP-320-36A MEAN WELL
HEP-320-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 320.4W; 36VDC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Manufacturer series: HEP-320
Kind of power supply: for building in; modular
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires
Operating temperature: -55...70°C
Power: 320.4W
Body dimensions: 252x90x43.8mm
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Output current: 4.45...8.9A
Output voltage range: 32...39V DC
Output voltage: 36V DC
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Efficiency: 94%
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-320-36A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 320.4 W, 36 VDC, 8.9 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 305V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-320 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 320.4W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-320-36A HEP-320-36A Виробник : MEAN WELL 2547975.pdf Description: MEAN WELL - HEP-320-36A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 320.4 W, 36 VDC, 8.9 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 305V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-320 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 320.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-320-36A HEP-320-36A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-320-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 320W
Power (Watts): 320W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 90.0mm x 43.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 8.9 A
на замовлення 8 шт:
HEP-320-36A HEP-320-36A Виробник : MEAN WELL HEP-320-spec.pdf Switching Power Supplies 320.4W 36V 8.9A IP65 Vo/Io Adj w/Pot