HEP-480-24A
HEP-480-24A MEAN WELL
HEP-480-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; to work in difficult conditions; 480W
Type of power supply: switching
Kind of power supply: modular
Power: 480W
Output voltage: 24V DC
Output current: 20A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Electrical connection: wires
Body dimensions: 262x125x43.8mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -55...65°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Manufacturer series: HEP-480
Caution!: rated parameters obtained at full load
Application: to work in difficult conditions
Lead length: 0.3m
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 20.4...25.2V DC
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Kind of case: 251
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - HEP-480-24A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 480 W, 24 VDC, 20 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 305V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: HEP-480 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 480W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HEP-480-24A HEP-480-24A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HEP-480-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 480W
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 10.31" L x 4.92" W x 1.72" H (262.0mm x 125.0mm x 43.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 20 A
на замовлення 77 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
HEP-480-24A HEP-480-24A Виробник : MEAN WELL HEP-480-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 24V 20A 480W
на замовлення 42 шт:
HEP-480-24A HEP-480-24A Виробник : MEAN WELL 2547976.pdf Description: MEAN WELL - HEP-480-24A - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 480 W, 24 VDC, 20 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 305V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 305V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: HEP-480 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 480W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 38 шт:
HEP-480-24A HEP-480-24A Виробник : Mean-Well USA, Inc. hep-480-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 20A 480W 7-Pin
на замовлення 18 шт:
на замовлення 7 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
HEP-480-24A Виробник : MEAN WELL HEP-480-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 85-264 VAC/120-370 VDC, Вихід: 24V/20А, розміри 262х125х43.8 мм, -55...+65 C, 10G Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
HEP-480-24A Виробник : MEAN WELL HEP-480-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 85-264 VAC/120-370 VDC, Вихід: 24V/20А, розміри 262х125х43.8 мм, -55...+65 C, 10G Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт