HER201GH
HER201GH Taiwan Semiconductor Corporation
HER201G%20SERIES_G2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE STANDARD 50V 2A DO204AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 35pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 50 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 50V 2A DO204AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 35pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 50 V, Qualification: AEC-Q101.
Інші пропозиції HER201GH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HER201GH HER201GH Виробник : Taiwan Semiconductor HER201G%20SERIES_G2105.pdf Rectifiers 50ns, 2A, 50V, High Efficient Recovery Rectifier