Продукція > Реле > HF115F-Q/024-1H
HF115F-Q/024-1H
Код товару: 170477
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HF115F-Q/024-1H HF115F-Q/024-1H Виробник : HONGFA hf115f-q.pdf Power Relay 24VDC 20A SPST-NO(41x12.7x15.7)mm THT
на замовлення 241 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 28
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 20A; 20A/250VAC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 20A / 250V AC
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
Coil voltage max.: 36V DC
Operate time: 15ms
Body dimensions: 41x15.7x12.7mm
Release time: 8ms
Coil power consumption: 400mW
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Operating temperature: -40...125°C
Relay variant: miniature
Terminal pitch: 5mm
DC contacts rating @R: 20A / 24V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC