Продукція > FUJI > HFA200MD40D
HFA200MD40D FUJI
HFA200MD40D.pdf
Виробник: FUJI
на замовлення 212 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE MOD GP 400V 172A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 120 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 172A (DC), Supplier Device Package: TO-244AB, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 µA @ 400 V.
Інші пропозиції HFA200MD40D
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HFA200MD40D HFA200MD40D Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division HFA200MD40D.pdf Description: DIODE MOD GP 400V 172A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 120 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 172A (DC)
Supplier Device Package: TO-244AB
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 µA @ 400 V