HIF3A-40D-2.54R
HIF3A-40D-2.54R Hirose Connector
HIF3A_40D_2_54R_CL0562_0062_5_00_2DDrawing_0000877-9260743.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 40P IDC RIBB CBL CON HOUSING GOLD PLATED
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN SOCKET 40POS IDC 28AWG GOLD, Features: Polarizing Key, Strain Relief, Packaging: Tray, Connector Type: Socket, Contact Finish: Gold, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Wire Gauge: 28 AWG, Number of Positions: 40, Pitch: 0.100" (2.54mm), Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Holder, Row Spacing: 0.100" (2.54mm), Contact Finish Thickness: 8.00µin (0.203µm), Wire Type: Ribbon Cable, Cable Termination: IDC, Part Status: Active, Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HIF3A-40D-2.54R HIF3A-40D-2.54R Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=&productname=&series=HIF3A&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49679_en Description: CONN SOCKET 40POS IDC 28AWG GOLD
Features: Polarizing Key, Strain Relief
Packaging: Tray
Connector Type: Socket
Contact Finish: Gold
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Wire Gauge: 28 AWG
Number of Positions: 40
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness: 8.00µin (0.203µm)
Wire Type: Ribbon Cable
Cable Termination: IDC
Part Status: Active
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
HIF3A-40D-2.54R Виробник : HIROSE HIF3A.pdf Category: IDC connectors
Description: Connector: IDC; socket; female; PIN: 40; HIF3; straight; IDC; 2.54mm
Type of connector: IDC
Connector: socket
Kind of connector: female
Number of pins: 40
Manufacturer series: HIF3
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: IDC
Mechanical mounting: for ribbon cable
Contacts pitch: 2.54mm
Contact plating: gold-plated
Contact material: copper
Operating temperature: -55...85°C
Connector variant: for strain relief
Tape pitch: 1.27mm