HLG-150H-15AB
HLG-150H-15AB MEAN WELL USA Inc.
HLG-150H-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: O/P +15V10A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Output: 15V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, PSE, RCM, TUV
Ratings: IP65
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 150W; 15VDC; 10A; 90÷305VAC; IP65, Output current: 10A, Operating temperature: -40...90°C, Application: LED, Kind of power supply: LED, IP rating: IP65, Manufacturer series: HLG-150H, Electrical connection: wires, Type of power supply: switching, Operating modes: constant current+voltage, Body dimensions: 228x68x38.8mm, Number of outputs: 1, Output voltage: 15V DC, Protection: anti-overload OCP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Efficiency: 92%, Power: 150W, Additional functions: control input 0-10V DC / PWM.
Інші пропозиції HLG-150H-15AB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HLG-150H-15AB HLG-150H-15AB Виробник : Mean-Well USA, Inc. hlg-150h-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 150W Single 5-Pin
товару немає в наявності
HLG-150H-15AB HLG-150H-15AB Виробник : MEAN WELL HLG-150H-spec.pdf LED Power Supplies 150W 15V 10A Adjustable, Dimmable
товару немає в наявності
HLG-150H-15AB Виробник : MEAN WELL HLG-150H-spec.pdf Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 150W; 15VDC; 10A; 90÷305VAC; IP65
Output current: 10A
Operating temperature: -40...90°C
Application: LED
Kind of power supply: LED
IP rating: IP65
Manufacturer series: HLG-150H
Electrical connection: wires
Type of power supply: switching
Operating modes: constant current+voltage
Body dimensions: 228x68x38.8mm
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Protection: anti-overload OCP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Efficiency: 92%
Power: 150W