Продукція > HIROSE CONNECTOR > HNC2-2.5P-2DS(02)
HNC2-2.5P-2DS(02)
HNC2-2.5P-2DS(02) Hirose Connector
HNC_2.5S_C_A_15_CL0218_0021_5_15_Catalog_D49689_en.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2.5MM CONT PITCH PIN HDR 2 CONT STR
на замовлення 1085 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 2POS 2.5MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.433" (11.00mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HNC2-2.5P-2DS(02) HNC2-2.5P-2DS(02) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0218-0009-0-02&productname=HNC1-2.5P-12DS(02)&series=HNC&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49689_en Description: CONN HEADER VERT 2POS 2.5MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.433" (11.00mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm)
товару немає в наявності
HNC2-2.5P-2DS(02) Виробник : HIROSE HNC.pdf Category: Raster signal connectors 2,50mm
Description: Connector: wire-board; socket,plug; male; PIN: 2; 3A; 250V; straight
Operating temperature: -25...85°C
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Type of connector: wire-board
Number of pins: 2
Current rating: 3A
Rated voltage: 0.25kV
Contacts pitch: 2.5mm