HNC2-2.5P-4DS(55)
HNC2-2.5P-4DS(55) Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=2d&lang=en&num=HNC2-2.5P-4DS(55)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 4POS 2.5MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.256" (6.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.433" (11.00mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm)
на замовлення 225 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 4POS 2.5MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 39.4µin (1.00µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.256" (6.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.433" (11.00mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HNC2-2.5P-4DS(55) HNC2-2.5P-4DS(55) Виробник : Hirose Connector HNC2_2_5P_4DS_55__CL0218_0040_0_55_2DDrawing_00009-9017752.pdf Headers & Wire Housings 2.5MM CONT PITCH PIN HDR 4 CONT STR