HNC2-2.5P-7DSL(02) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 7POS 2.5MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 7
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.169" (4.30mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 7POS 2.5MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 7, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.169" (4.30mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.197" (5.00mm).
Інші пропозиції HNC2-2.5P-7DSL(02)
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HNC2-2.5P-7DSL(02) HNC2-2.5P-7DSL(02) Виробник : Hirose Connector document?clcode=CL0218-0009-0-02&productname=HNC1-2.5P-12DS(02)&series=HNC&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49689_en Headers & Wire Housings 2.5MM CONT PITCH PIN HDR 7 CONT RA