HO 15-NP-0000
HO 15-NP-0000 LEM USA Inc.
ho-np-0000_series.pdf
Виробник: LEM USA Inc.
Description: SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 250kHz
Accuracy: ±1%
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 3.5µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±0.5%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 25mA
Current - Sensing: 15A
Number of Channels: 1
на замовлення 143 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 250kHz, Accuracy: ±1%, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 3.5µs, Sensor Type: Hall Effect, Open Loop, Linearity: ±0.5%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 25mA, Current - Sensing: 15A, Number of Channels: 1.