Продукція > LEM > HO 60-NP-0100
HO 60-NP-0100
HO 60-NP-0100 LEM
2149997.pdf
Виробник: LEM
Description: LEM - HO 60-NP-0100 - Stromwandler, Baureihe HO-NP, PCB, 60A, -150A bis 150A, 1.4 %, Spannungsausgang, 5V DC
tariffCode: 90303370
Ansprechzeit: 2.5µs
rohsCompliant: YES
Versorgungsspannung: 4.5V bis 5.5V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sekundärsignal: 2.5V
isCanonical: Y
Gemessener Strom: AC / DC / gepulst
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Sensormontage: Durchsteckmontage
Sensorausgang: Spannung
euEccn: NLR
Strommessbereich DC: -150A bis 150A
DC-Versorgungsspannung, max.: 5.5V
DC-Versorgungsspannung, min.: 4.5V
Produktpalette: HO-NP Series
productTraceability: No
Genauigkeit: ±1.4%
Primärstrom: 60A
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Genauigkeit %: 1.4%
Strommessbereich AC: -150A bis 150A
Stromsensortechnologie: Hall-Effekt, Open-Loop
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LEM - HO 60-NP-0100 - Stromwandler, Baureihe HO-NP, PCB, 60A, -150A bis 150A, 1.4 %, Spannungsausgang, 5V DC, tariffCode: 90303370, Ansprechzeit: 2.5µs, rohsCompliant: YES, Versorgungsspannung: 4.5V bis 5.5V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Sekundärsignal: 2.5V, isCanonical: Y, Gemessener Strom: AC / DC / gepulst, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Sensormontage: Durchsteckmontage, Sensorausgang: Spannung, euEccn: NLR, Strommessbereich DC: -150A bis 150A, DC-Versorgungsspannung, max.: 5.5V, DC-Versorgungsspannung, min.: 4.5V, Produktpalette: HO-NP Series, productTraceability: No, Genauigkeit: ±1.4%, Primärstrom: 60A, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Genauigkeit %: 1.4%, Strommessbereich AC: -150A bis 150A, Stromsensortechnologie: Hall-Effekt, Open-Loop, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HO 60-NP-0100 HO 60-NP-0100 Виробник : LEM USA Inc. ho-np_0100__1100_series.pdf Description: CURRENT SENSOR HE/OL 60A
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 350kHz
Accuracy: ±1.4%
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 2.5µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±0.5%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 25mA
Current - Sensing: 60A