HPZR-C53-QX
HPZR-C53-QX NEXPERIA
HPZR-Q_SER.pdf
Виробник: NEXPERIA
Description: NEXPERIA - HPZR-C53-QX - Zener-Diode, 53 V, 682 mW, CFP3 (SOD-123W), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: CFP3 (SOD-123W)
rohsCompliant: YES
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 682mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: HPZR-Q Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Zener-Spannung, nom.: 53V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 2820 шт:
Написати відгук
Description: NEXPERIA - HPZR-C53-QX - Zener-Diode, 53 V, 682 mW, CFP3 (SOD-123W), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: CFP3 (SOD-123W), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 682mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: HPZR-Q Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 53V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 53 V
Impedance (Max) (Zzt): 62.54 Ohms
Supplier Device Package: SOD-123W
Grade: Automotive
Power - Max: 682 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 45 V
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
HPZR-C53-QX HPZR-C53-QX Виробник : NEXPERIA HPZR-Q_SER.pdf Description: NEXPERIA - HPZR-C53-QX - Zener-Diode, 53 V, 682 mW, CFP3 (SOD-123W), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage
tariffCode: 85411000
rohsCompliant: YES
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q101
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 682mW
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: HPZR-Q Series
Zener-Spannung, nom.: 53V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 22
HPZR-C53-QX HPZR-C53-QX Виробник : Nexperia HPZR-Q_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-123 .55W 53V
Мінімальне замовлення: 9
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Grade: Automotive
Power - Max: 682 mW